Ekip’ e katılın, kariyer fırsatlarını kaçırmayın!

Ekip Steel olarak şirketlerimizin başarısının ve rekabet üstünlüğümüzün mimarı olan çalışma arkadaşlarımızı en değerli varlığımız olarak görmekteyiz.

“Doğru işe doğru insan ve büyürken büyüt” prensibiyle kaliteli insan kaynağının sürekliliğini sağlayan ve çalışanının memnuniyetini artırırken ona değer katan Ekip Steel , ülkemiz istihdamına da önemli katkılarda bulunmayı görev edinmiştir.

Ekip Steel çalışanlarının ortak noktası motivasyonları ve çalışma azimleridir. Adımızdan da anlaşılacağı gibi Ekip ruhunu taşıyabilen bireylerden oluşuruz. Çalışanlarımızla uzun yıllar, yoğun iş ortamında gerek eğitimler gerekse birbirimize verdiğimiz destekle kariyer basamaklarını hep birlikte çıkıyoruz.

İşe Alım Süreci

İşe alım sürecinde odak noktası, Ekip Steel’ın “Çalışana Saygı”, “Etik Olmak”, “ Mükemmeli Aramak” ve “Müşteri Odaklılık” temel değerleriyle uyumlu, şirketin vizyon ve hedeflerine birlikte yürüyebileceği yetkinliklere sahip ve şirketin geleceğine birlikte yön verebilecek takım oyuncularının başarı yolculuğumuza dahil edilmesidir.
Yetkinlik bazlı mülakat, pozisyonun özelliğine göre kişilik ya da beceri envanterleri analizleri ve birebir ya da grup mülakatları şeklinde işe alım çalışmaları adımları izlenmektedir. Sonrasında referans kontrolü aşamasının sonuçlanmasıyla birlikte süreci olumlu olarak tamamlayan adaylar için önce sözlü, ardından yazılı “iş teklifi” sürecine geçilmektedir.

Oryantasyon

Ekip Steel’de oryantasyon programı, genel ve mesleki oryantasyon olmak üzere 2 aşamalı olarak ele alınmaktadır.
Mavi ve beyaz yaka tüm pozisyonlarda yeni işbaşı yapan çalışanların işe uyum sürecini hızlandırmak ve olası belirsizlikleri ortadan kaldırmak için ilk 2 günü ofis ortamında ve 1 günü sahada olmak üzere 3 günlük genel oryantasyon programı gerçekleştirilmektedir. Şirketin tarihçesinden, gelişim aşamalarına, İSG ve çevre gibi zorunlu eğitimlerden; Ekip Steel yönetim sisteminin tanıtıldığı, şirket kültürünü aktaran oturumlara kadar tüm süreçler eksiksiz olarak anlatılmaktadır. Ayrıca fabrikaların gezildiği saha turunun tamamlanmasıyla birlikte çalışanlar, mesleki oryantasyon (işbaşında eğitim) sürecinin başlayacağı çalışma alanlarına yönlendirilmektedirler.
Bu aşamada beyaz yakalı çalışanlar için, genelde tüm takım arkadaşları ile zaman geçirebileceği , tanışabileceği , herkesin yaptığı işi gözlemleyebileceği ortalama 1,5 haftalık bir program yapılır ve bu programın uygulanması takip edilir . Şirket kültürüne kısa sürede uyum sağlanabilmesi amacıyla uygulamaya alınan bir programın sonrasında birbirine sıkı sıkıya bağlı takım arkadaşlıklarının oluşması hedeflenir.
Mesleki oryantasyon (işbaşında eğitim) programı ise her bir pozisyon için kendi çalışma alanında, önceden belirlenmiş bir plan dahilinde ve yine önceden belirlenmiş süreler içinde gerçekleştirilmektedir. Mesleki oryantasyon,(işbaşında eğitim) pozisyona göre minimum 30 ve maksimum 60 gün olacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bize ulaşın

Ekip Steel’li olmak için şimdi başvurun

+90 262 728 15 15

ekipsteel@ekipsteel.com