Sizin için çalışan bir “Ekip“

Yıllık 50.000 ton işleme kapasitemiz ve 50 yılı aşkın üretim tecrübemiz sayesinde iş ortaklarımızın paslanmaz çelik ihtiyaçlarına ana fikri kalite olan çözümler sunmaktayız. Stoklarımızda bulundurduğumuz östenitik, feritik, martenzetik ve dublex kalite yassı malzemelerin yanında uzun mamul grubunda da otomativden beyaz eşyaya kadar birçok sektöre hizmet vermekteyiz. 9,000 m2 kapalı alana sahip Dilovası fabrikamızda dünyanın önde gelen paslanmaz çelik üreticilerinden ürün tedarik etmekteyiz.

Sektörlerin farklı yüzey ve ebat taleplerine göre kalite hassasiyetlerine uygun bir şekilde üretim yapmaktayız. Ekip Steel , bugün geldiği noktada kullandığı teknoloji , yüksek ürün kalitesi ve tam zamanında teslimat anlayışıyla pazarda önemli bir bilinilirliğe ve yere sahiptir.

Tanıtım Videosu
EKİP STEEL BROŞÜR

Tarihçemiz

1948

Sayın Ahmet Bilge tarafından kurulan Bilge Metal üretim hayatına başlamıştır.

1965

Bilge Metal adı altında Türkiye’nin ilk paslanmaz çelik mutfak eşyası üretimine başlar ve ilk paslanmaz çelik ithalatını gerçekleştirir.

1975

Paslanmaz çeliğin ithalatının yapılarak farklı sektörlerde satışına başlanmıştır.

1992

Endüstriyel mutfak sektöründe büyük önemi olan gastronom küvet üretimine başlanmıştır.

1994

Türkiye’nin ilk düdüklü tencere üretimi gerçekleştirilmiştir.

1995

Ekip A.Ş. firması kurularak paslanmaz çelik ithalat ve satışı üretim bünyesinden ayrılmıştır.

2004

Makine yatırımları yapılarak beyaz eşyadan otomotive bir çok sektöre hizmet vermektedir.

2015

Gerek yerli gerek yabancı bir çok firmanın çözüm ortağı ve tedarikçisi olan Ekip Steel Dilovası’nda 9000m2 alanda kurmuş olduğu servis merkezinde hizmete başlamıştır.

2020

Müşteri portföyümüzün genişlemesi ve artan talepler doğrultusunda Dilovası’nda 15.000m2 lik alanda yeni fabrika temelleri atılmıştır.